"Спочатку було слово.."

 


В історії нашої України є багато героїчних, величних сторінок, що складаються з важливих, інколи й трагічних подій. Хтось із «великих» казав, що «Історію творять особистості». Отже,
 сучасну історію нашої держави творять наші сучасники: хтось захищає рідну землю на військових рубежах, хтось просто добре виконує свою роботу- навчає дітей, лікуює людей, працює на родючих українських землях, а хтось кожного дня ризикує задля того, щоб розповідати нам чесні, актуальні новини.  Саме тому, сьогодні, 16 вересня,  в нашому навчальному закладі було проведено  усний журнал «Спочатку було слово…», яки була присвячена Дню пам’яті українських журналістів.

День встановлений у 2007 році з ініціативи Національної спілки журналістів України. Його мета – вшанування пам’яті всіх загиблих журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки.

За роки незалежності в Україні загинуло понад 70 журналістів. Серед них – люди  різних політичних поглядів. Але вони були вбиті саме за те, що їхні погляди не збігалися з світосприйняттям убивць. У більшості випадків злочини проти журналістів залишаються нерозкритими, на лаві підсудних частіше опиняються виконавці, а не замовники. Одні з цих справ є резонансними, гучними, вони весь час на слуху, прізвища вбитих журналістів добре відомі, інші – лише раз, у вигляді скупого повідомлення, з’являються в інформпросторі і зникають. День пам’яті українських журналістів – нагода згадати всіх.